Люди з інвалідністю не мають доступу до приміщення суду

24/10/2018 17:49

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Дніпропетровській області Оксана Крупій разом з громадським монітором Олександром Лі здійснили моніторинговий візит до центрально-міського районного суду міста Кривий Ріг.

Перевірка виявила ряд порушень прав людей з інвалідністю. Так, біля входу до будівлі суду відсутні пандуси і не працює сигнальна кнопка. Крім того, немає ліфта. Отже на четвертий і п’ятий поверхи, де проходять судові засідання, маломобільні люди взагалі не мають можливості потрапити. Пом’якшує ситуацію те, що, як зазначив голова суду, для людей з інвалідністю проводяться виїзні засідання.

Моніторинговий візит виявив і інші порушення. Так, в суді працює лише п’ять суддів з одинадцяти відповідно до штатного розпису. Лише три судові зали для розгляду кримінальних справ з восьми наявних обладнані стаціонарними загородженнями для підсудних. Такі конструкції виготовлені з органічного скла та дозволяють розміщувати їх в один ряд. В інших залах вони утримуються в металевих клітках.

Занепокоєння викликає відсутність кімнати для конфіденційного спілкування адвоката з підсудними чи засудженими.

Крім того, немає окремого заїзду автотранспорту варти та посадки (висадки) конвойованих. Спецавтомобіль під’їжджає до центрального входу будівлі, та через загальні сходи підсудних/засуджених супроводжують до конвойного приміщення на п’ятий поверх. В цій залі бракує вентиляції та природнього світла.

Моніторинговий звіт разом із відповідними рекомендаціями будуть надіслані керівництву Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області для відповідного реагування.