Л.Денісова: Адміністрація російської в’язниці погрожує Володимиру Якименку зґвалтуванням

26/02/2020 18:15

Громадянина України Володимира Якименка, який утримується в «ФКУ ИК 4 УФСИН России по Саратовской области», планують перевести до тюремної лікарні «ФК ЛПУ ОТБ-1 УФСИН России по Саратовской области», начебто, для лікування. Проте адміністрація виправної колонії погрожує Володимиру, що у цій лікарні його зґвалтують. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Переведення до тюремної лікарні і погрози про заподіяння там шкоди нашому співгромадянину пов'язані з його неодноразовими зверненнями до мене та представників дипломатичних установ України, після яких здійснюються перевірки цієї пенітенціарної установи», – зазначила Людмила Денісова.

Вона також відзначила, що попри усі її вимоги провести медичне обстеження та надати необхідне лікування Володимиру, Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова три місяці на них не реагує. Тому Якименко досі не оглянутий лікарями.

«Через це знову звертаюсь до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно вжити заходів, аби не допустити заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров'ю Володимира Якименка, а також сприяти в забезпеченні безпеки і надання належної медичної допомоги незаконно засудженому громадянинові України», - повідомила Людмила Денісова.

Уповноважений також звернулась до представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичного корпусу з проханням захистити основоположні права і свободи Володимира Якименка, зокрема право на життя та особисту недоторканність, гарантовані міжнародними конвенціями.