Л. Денісова: незаконно засуджений в РФ Олександр Шумков скаржиться на погане самопочуття та приниження з боку співробітників колонії

29/11/2019 12:32

Незаконно засудженому в Росії українцю Олександру Шумкову нібито надали медичну допомогу, але продовжують ображати через національну приналежність.

Про це йдеться у листі, який отримала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова від керівника служби виконання покарань у Тверській області РФ.

«У тексті зазначено, що 27 серпня 2019 року його оглянув лікар-терапевт. За його призначенням Олександр Шумков начебто отримав своєчасне лікування у повному обсязі. Відповідь аналогічного змісту викладена і про лікування громадянина України після закінчення ним голодування. Крім того, в листі є інформація, що Олександр нібито не піддавався жорстокому поводженню, а фізичний та морально-психологічний тиск з боку співробітників пенітенціарної установи не здійснювався», - повідомила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що попри «отриману медичну допомогу», Олександр Шумков продовжує скаржитись на періодичні головні болі та м'язові судоми.

Український Омбудсман також зазначила, що днями відбулась зустріч Олександра Шумкова та консула Посольства України в РФ, на якій був присутній керівник медичної служби «УФСИН России по Тверской области».

"Він пояснив, що ці болі виникають у результаті вегето-судинної дистонії, яка є наслідком емоційного та нервового перенапруження і довготривалого перебування у стресовій ситуації. При цьому, показань щодо проведення спеціалізованих обстежень судин головного мозку наразі немає», - поінформувала Людмила Денісова.

Водночас під час зустрічі керівництво пенітенціарної установи дозволило провести відповідне медичне обстеження судин головного мозку з використанням МРТ за власний кошт.

Сам Олександр Шумков поскаржився, що працівники колонії двічі образливо поводились з ним через його національну приналежність.

«Задля подальшого захисту прав громадянина України буду робити відповідні звернення до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Закликаю Комісара Ради Європи Дуню Міятович, а також Посольство України в РФ діяти скоординовано, аби вчасно здійснювати необхідне реагування на порушення прав і свобод Олександра Шумкова», - зазначила Людмила Денісова.