Л. Денісова: незаконно утримуваного окупаційною владою в Криму Джеміля Гафарова протягом трьох днів мають оглянути медики

23/01/2020 17:30

Незаконно утримуваний окупаційною владою Криму громадянин України Джеміль Гафаров протягом трьох днів має отримати кваліфікований медичний огляд. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Під час судового розгляду справи Джеміль Гафаров та його адвокат отримали «направлення на медичне освідування підозрюваного чи обвинуваченого, відносно якого обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», датований 23 січня 2020 року», - повідомила Денісова.

За її словами, якщо Гафаров отримає належний та кваліфікований медичний огляд, то у нього можуть з’явитись підстави для зміни запобіжного заходу на будь-який інший, не пов’язаний з триманням під вартою.

Водночас український Омбудсман уточнила, що наразі невідомо, де буде проводитись медичний огляд.

«Відповідно до законодавства РФ, Джеміль Гафаров та його адвокат повинні бути повідомлені про місце та дату проведення медичного огляду протягом трьох днів. Сподіваюсь, що за результатами огляду Джеміль Гафаров, який незаконно утримується в пенітенціарній установі на території тимчасово окупованого Криму, все ж таки буде звільнений з під варти», - зазначила Людмила Денісова.