Л. Денісова: адміністрація російської пенітенціарної установи чинить психологічний тиск на Дудку і Бессарабова

03/12/2019 18:17

Адміністрацією пенітенціарної установи, в якій незаконно утримуються громадяни України Володимир Дудка і Олексій Бессарабов, чиниться моральний та психологічний тиск на українців. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Сьогодні було отримано інформацію що вчергове порушено права незаконно засуджених громадян України Володимира Дудки та Олексія Бессарабова. За отриманою інформацією, на наших громадян адміністрацією пенітенціарної установи, де вони утримуються, чиниться моральний та психологічний тиск», - зазначила Людмила Денісова.

Український Омбудсман також закликала Генерального консула України в Ростові-на-Дону з’ясувати точне місцеперебування Дудки і Бессарабова, які з вересня 2019 року перебувають в процесі етапування. Останнє відоме місце їхнього перебування - СІЗО міста Краснодара.

«У невідкладному порядку звертаюсь до Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського терміново встановити місце перебування Володимира Дудки та Олексія Бессарабова, перевірити дотримання їхніх прав на належне утримання, а також забезпечити незалежною правовою та медичною допомогою», - наголосила Людмила Денісова.