Результати моніторингового візиту до Криворізького дитячого будинку-інтернату Дніпропетровської обласної ради

24/05/2019 16:38

Моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Дніпропетровській області Оксани Крупій та громадського монітора Алли Демичевої перевірила стан дотримання прав дітей, які перебувають в Комунальному закладі «Криворізький дитячий будинок-інтернат» Дніпропетровської обласної ради.

На момент візиту в установі перебувало 112 дітей з вадами фізичного та/або розумового розвитку та психічними розладами, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг, з них 40 дітей віком від 4-18 років, 67 підопічних молодіжного відділення та 5 дітей групи денного догляду.

Моніторингова група відзначила належне організаційне забезпечення закладу, гарну затишну атмосферу, яка панує в ньому, дотримання гігієнічних норм. Та дбайливе ставлення персоналу до дітей.

Разом з тим, група виявила, що будинок-інтернат є перенаселеним. Через це у більшості груп ліжка стоять впритул один до одного, що порушує право на приватність вихованців та підопічних будинку. До того ж, в групах молодіжного відділення в ігрових приміщеннях стоять двоярусні ліжка, що може бути небезпечним для підопічних цього закладу.

В закладі не проводиться фізична реабілітація дітей більше року. В зв’язку з вакансіями фахівців з фізичної реабілітації.

Порушується право підопічних на отримання якісної медичної допомоги. Поглиблений щорічний профілактичний огляд не проводиться профільними спеціалістами.

Будинок-інтернат не облаштований майданчиком для прогулянок для дітей з інвалідністю, відсутній спортивний майданчик, немає альтанок, прилаштованих для прогулянок дітей місць.

Не в повному обсязі використовується частина пенсій та соціальних допомог вихованців і підопічних, опіку над якими здійснює заклад. Наразі на особистих рахунках у банку накопичилося майже 5 млн. грн., які могли б бути використані на реабілітацію, оздоровлення та інші потреби дітей. При цьому наказом Міністерства соціальної політики України від 17.08.2018 № 1173 затверджено порядок використання цих коштів.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.