«Крим. Окупація. Два роки потому»

12/03/2016 11:10

У приміщенні Міністерства закордонних справ України відбувся брифінг для представників дипломатичних місій та представництв міжнародних організацій «Крим. Окупація. Два роки потому», під час якого було презентовано спільний звіт громадської ініціативи Євромайдан SOS та фундації «Відкритий діалог» «28 в’язнів Кремля». У заході взяли участь представники органів державної влади та організацій громадянського суспільства.

До представників дипкорпусу звернулися Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, які розповіли про проблеми громадян України, незаконно ув’язнених з політичних мотивів  на території РФ та в тимчасово окупованому Криму, роз’яснили дії Української держави з метою їх звільнення та закликали міжнародну спільноту посилити тиск на владу РФ з метою звільнення українців.  

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наголосила на численних порушеннях фундаментальних прав і свобод у справах Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, які були зафіксовані Офісом Омбудсмана. Зокрема, це застосування тортур до затриманих та відсутність ефективного розслідування цих фактів, відмова у наданні медичної допомоги та доступі до незалежного адвоката, а також порушення права на правову допомогу, оскільки тривалий час їм не надавалась можливість зустрітися  з працівниками консульської служби України.

Координатор громадської ініціативи Євромайдан SOS Олександра Матвійчук та координатор кампанії #LetMyPeopleGo Марія Томак розповіли про діяльність українських громадських правоохоронних організацій у цьому контексті та презентували розгорнутий звіт «28 в’язнів Кремля».

На заході були також присутні матері ув’язнених Лариса Кольченко, Ольга Афанасьєва та сестра Олега Сенцова Наталія Каплан, з якими зарубіжні дипломати мали змогу поспілкуватися після презентації.