Кремінський районний суд на Луганщині недоступний для маломобільних груп населення

12/08/2019 11:57

Головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Сава Чуйков разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Олександром Дубіною здійснили моніторинговий візит до Кремінського районного суду Луганської області.

Під час візиту члени моніторингової групи перевірили умови перебування відвідувачів та інших осіб в суді, забезпечення прав підсудних (засуджених) та доступність до суду маломобільних груп населення.

Виявлено, що пандус перед входом до будівлі суду не відповідає встановленим вимогам. Одна з залів судових засідань розташована на першому поверсі, інша – на другому. Доступ до другого поверху для маломобільних груп обмежений.

Обидві зали обладнані для розгляду кримінальних справ, в залах встановлені кабіни з прозорого скла та лави. Зали забезпечені засобами для проведення відео-конференції.

Суд обладнаний камерами для підсудних. Підсудні забезпечені доступом до питної води, санітарного вузла з туалетом, харчування забезпечується за допомогою індивідуально упакованих раціонів харчування.

Виявлено, що в приміщенні суду ведеться відеоспостереження, про що не встановлено відповідного попередження, а також відсутні таблички шрифтом Брайля.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт.