«Кращі практики правозахисту»: у Луцьку відбувся круглий стіл

05/12/2018 11:45

Круглий стіл на тему «Кращі практики правозахисту», присвячений 70-річчю Загальної декларації прав людини, відбувся у Луцьку.

Захід організовано за підтримки проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області, керівник юридичної клініки «Ad Astra» СНУ імені Лесі Українки  Віталій Єлов.

В роботі круглого столу взяли участь представники Головного Управління юстиції у Волинській області, викладачі та студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Волинського інституту МАУП імені В.Липинського, Луцького інституту розвитку людини університету «Україна», юристи, адвокати, представники громадськості .

На круглому столі обговорили питання історичного значення Загальної декларації прав людини,  дотримання  прав людини в світі та в Україні.

Віталій Єлов ознайомив присутніх з кращими практиками правозахисту, які використовуються в діяльності регіональних координаторів Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Також він розповів про успішні історії правозахисту,  а також зупинився на проблемних питаннях дотримання прав людини у Волинській області.

В процесі обговорення цих питань учасники поділилися своїми думками щодо проявів дискримінації осіб з обмеженими можливостями, внутрішньо переміщених осіб, національних меншин та осіб, які перебувають у місцях несвободи та ефективних способів  захисту прав цих людей.