Концепція змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

08/10/2014 08:45

Як відомо, 13 січня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про доступ до публічної інформації», який 9 травня 2011 року набрав чинності.

Секретаріатом Уповноваженого з прав людини здійснюється постійний моніторинг практики застосування Закону, який засвідчив наявність існування певних недоліків його положень.

Ці недоліки призводять до неоднозначної практики реалізації права на доступ до публічної інформації, стримують вибудовування однакової судової практики як ефективного засобу захисту від порушення цього права.

Зважаючи на це, наразі питання зміни положень Закону з метою підвищення рівня їх якості є актуальним, адже якщо не вжити заходів для підвищення рівня якості положень Закону шляхом внесення змін, ефективна імплементація інституту доступу до публічної інформації в українському суспільстві буде практично неможливою.

Працівниками Секретаріату Уповноваженого підготовлено концепцію змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації» на підставі аналізу адміністративної та судової практики його застосування.

Ознайомитися з ними детальніше можна на офіційному веб-сайті Уповноваженого в розділі«Матеріали».