Керівник Секретаріату Уповноваженого провела зустріч зі старшим радником програми SIGMA з питань державної служби, управління людськими ресурсами та зовнішнього аудиту

13/02/2020 09:15

У Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини відбулася зустріч Керівника Секретаріату Людмили Левшун зі старшим радником програми SIGMA з питань державної служби, управління людськими ресурсами та зовнішнього аудиту Лехом Марцинковскі. Зустріч відбулася за участі Представника Уповноваженого з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Віктора Барвіцького та директора Департаменту документального забезпечення та контролю виконання Віталія Дейнеки.

Учасники зустрічі обговорили звіт «Принципи державного управління» за 2018 рік щодо результатів оцінки програми вдосконалення урядування та менеджменту (SIGMA), в якому відображені рекомендації, зокрема, з питань функціонування інституції Омбудсмана в Україні.

Людмила Левшун зазначила, що минулого року відбулося багато важливих подій, які лише позитивно характеризують роботу Секретаріату Уповноваженого.

За її словами, інституція Уповноваженого як національна правозахисна установа підтвердила статус А – найвищий статус повної відповідності Паризьким принципам ООН. Також у 2019 році було максимально розширено представництво в регіонах, завдяки чому моніторинг дотримання прав людини здійснюється максимально широко.

«Весь масив проробленої роботи та рекомендації Омбудсмана суб’єктам владних повноважень буде викладений у Щорічній доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини про стан дотримання прав та свобод людини в Україні за 2019 рік», - зазначила Людмила Левшун.

Також вона додала, що під час підготовки доповіді використовувалися рекомендації, надані в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Twinning «Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини», який реалізовувався у 2016 – 2018 роках.

Представник Уповноваженого з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Віктор Барвіцький повідомив про право Уповноваженого вносити конституційне подання до Конституційного Суду України, який є одним із актів реагування на порушення конституційних прав громадян. За його словами, минулого року було подано до КС два конституційних подання.

«Минулого року КС відкрив два провадження за поданнями Уповноваженого Людмили Денісової. Зокрема, щодо умов пенсійного забезпечення держслужбовців, а також щодо обов'язкової сплати ЄСВ підприємцями та самозайнятими особами, які тимчасово не отримують прибутку», - зазначив Віктор Барвіцький.

Також учасники зустрічі обговорили внесення змін до законодавства з питань доступу до публічної інформації з метою його удосконалення. Віктор Барвіцький акцентував увагу на нових законопроектах стосовно доступу до публічної інформації, які наразі розглядаються у Парламенті та до яких Уповноваженим були надані зауваження та пропозиції.