Результати моніторингу дотримання прав підопічних в умовах карантинних заходів у приватному пансіонаті для людей похилого віку «Срібний вік Чернівці»

01/07/2020 09:36

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников спільно з громадським монітором Богданом Бойком здійснили цільовий моніторинговий візит до приватного пансіонату для людей похилого віку «Срібний вік Чернівці» з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Станом на 30.06.2020 р. у закладі проживають 38 осіб. Підопічних, у яких діагностовано захворювання на COVID-19, в установі немає. Персонал забезпечений засобами індивідуального захисту (масками, дезінфікуючими засобами, рукавичками). Регулярно проводиться дезінфекція приміщень установи та кварцування.

Разом з тим, моніторинговою групою з’ясовано, що пансіонат не повною мірою готовий до запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Посилений моніторинг стану здоров’я працівників установи не проводиться, журнали температурного скринінгу та фіксації допуску або недопуску до робочого місця працівників пансіонату відсутні.

Температурний скринінг членів моніторингової групи при вході до установи не проводився, його було проведено пізніше на прохання членів моніторингової групи. Моніторинговою групою зафіксовано, що карантинні заходи в приміщенні установи дотримуються частково, не всі підопічні забезпечені медичними масками.

Відвідування підопічних на період дії карантину заборонено, але разом з тим моніторинговою групою встановлено факт перебування в одній з кімнат у пансіонаті відвідувача, який спілкувався з підопічною. При цьому, окрім медичної маски іншими засобами індивідуального захисту він не користувався та перебував в кімнаті в тому ж одязі, в якому зайшов з вулиці.

У пансіонаті відсутнє підготовлене приміщення (ізолятор/карантинне приміщення) для тимчасової ізоляції та надання медичної допомоги особам з підозрою на коронавірус SARS-CoV-2.

За результатами моніторингового візиту готуються відповідні акти реагування керівництву приватного пансіонату «Срібний вік Чернівці».