Пацієнти хоспісу Кам’янської міської лікарні № 4 на Дніпропетровщині роками не бувають на свіжому повітрі

19/06/2019 10:55

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав люди спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області здійснили моніторинговий візит до хоспісного відділення комунального закладу «Кам’янська міська лікарня № 4» Дніпропетровської обласної ради.

Під час візиту з’ясувалося, що хоспіс надає соціальний догляд, замість паліативної допомоги. Моніторинговою групою з’ясовано, що деякі пацієнти в закладі перебувають більше двох років, а частина із них стверджували, що перебувають у закладі не за власною волею. Лікар-терапевт відділення не забезпечує необхідний огляд пацієнтів на зміні, а формально веде медичну документацію.

Умови перебування у відділенні характеризуються як неналежні. Старі ліжка з панцерною сіткою не пристосовані для лежачих хворих та мало мобільних. Пацієнтів не можна піднятися без сторонньої допомоги. Під час літньої спеки на ліжках застелені медичні клейонки, поверх яких вовняні підковдри. Через недостатню кількість персоналу пацієнтів не забезпечено регулярними санітарно-гігієнічними процедурами, а ліжкові хворі роками не бувають на вулиці.

За результатами проведеного моніторингового візиту акти реагування Уповноваженого Верховної ради України з прав людини будуть направлені до обласної державної адміністрації та інших зацікавлених суб’єктів.