Кам`янка-Бузький суд на Львівщині потребує кардинальних змін

06/12/2018 18:32

Про це свідчать результати моніторингового візиту  до суду регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області та монітора національного превентивного механізму.

Майже усі приміщення суду знаходяться на третьому поверсі    адміністративної будівлі, в якій розміщені й інші установи. Доступність приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення жодним чином не забезпечується.

У приміщеннях суду брудно, майже відсутнє штучне освітлення, рукомийники засмічені, у коридорах стоять поламані меблі. У загородженні для розміщення підсудних зірвана підлога. Порушуються вимоги пожежної безпеки, немає жодного вогнегасника.

Учасники моніторингової групи були вражені, що серверна, яка належить до приміщень службового призначення, знаходиться у загальному коридорі відкритою та у вільному доступі. У металевій шафі для зберігання речових доказів зберігаються речі та предмети, які до речових доказів не мають жодного відношення. У двох залах судових засідань відсутня символіка держави – Державний Прапор України. 

Штатним розписом не передбачена посада архіваріуса. Тому архівні справи не впорядковані належним чином і зберігаються у різних приміщеннях. Через відсутність охорони приміщень суду, було зафіксовано проникнення до архівного сховища. 

За результатами моніторингового візиту до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області буде направлено звіт із відповідними зауваженнями та рекомендаціями.