«Громадський аудит забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб»

27/03/2015 12:48

Круглий стіл на таку тему, організований громадською організацією «Кримська правозахисна ініціатива» за підтримки Уповноваженого з прав людини, відбувся в офісі Уповноваженого.

Представники громадської організації «Кримська правозахисна ініціатива» презентували результати моніторингу стану реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на освіту, проведеного на базі дитячих садків, середніх та вищих навчальних закладів міста Києва.

Учасниками круглого столу були обговорені питання у сфері дошкільної освіти, зокрема проблема влаштування дітей до дитячих садків через брак вільних місць; шкільної освіти – щодо необхідності психологічної підтримки учнів з числа внутрішньо переміщених осіб при адаптації до нових умов навчання; стан забезпечення права студентів з Криму, Донецької та Луганської областей на освіту.

В обговоренні проблемних питань та шляхів їх вирішення взяли участь представники державних органів: Адміністрації Президента України, Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, а також інститутів громадянського суспільства.

Представниками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації було наголошено, що висновки круглого столу з відповідними методичними вказівками будуть поширені серед керівників дошкільних закладів та шкіл міста.

У зв’язку з тим, що представники Міністерства освіти України не брали участі в роботі круглого столу, було вирішено ініціювати зустріч представників громадськості та Секретаріату Уповноваженого з прав людини з керівництвом цього міністерства з метою визначення шляхів вирішення проблемних питань, пов’язаних із навчанням внутрішньо переміщених осіб у вищих навчальних закладах України.