Результати моніторингового візиту до Галицького ВП ГУНП у Львівській області

23/05/2019 09:42

Моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тетяни Панасенко та моніторів НПМ Юрія Татомира та Юрія Тиркала в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснила моніторинговий візит до Галицького ВП ГУНП у Львівській області.

Галицький ВП ГУНП у Львівській області розташований у центральній історичній частині міста Львова, де зосереджений основний потік туристів зі всього світу, в будівлі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Установа перебуває в неналежному будівельному стані, потребує проведення як капітальних, так і поточних ремонтних робіт. Сектор превенції патрульної поліції перебуває в край незадовільному санітарно-гігієнічному, санітарно-технічному, матеріально-побутовому стані. 

Відділ поліції не доступний для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, відсутній майданчик як для стоянки службових автомобілів, так і автотранспорту відвідувачів. 

На першому поверсі знаходяться три кімнати для затриманих, які припинили своє функціонування згідно з наказом Галицького РВ ГУМВС України у Львівській області 24.02.2015 року. Окрім цього тут знаходиться приміщення із заґратованими дверима без визначеного юридичного статусу, до якого є вільний доступ працівників поліції.

Громадська приймальня знаходиться у вестибюлі чергової частини, без забезпечення належних умов прийому громадян. Сюди доставляються чи прибувають: запрошені, затримані, заявники, що унеможливлює проведення прийому громадян керівництвом органу поліції.

Кімнати для проведення слідчих дій, для конфіденційного побачення затриманого із захисником відсутні.

При аналізі інформації, відображеної у службовій документації, встановлено, що остання ведеться з чисельними порушеннями, встановлено невідповідність відображених відомостей в процесуальних документах.

Особливої уваги заслуговує проблема щодо забезпечення та дотримання прав і законних інтересів затриманих та інших учасників кримінального процесу на перекладача, оскільки виникають об’єктивні труднощі з їхнім пошуком та викликом. Відсутній реєстр перекладачів, механізм їхнього залучення, оплати (винагороди) послуг під час залучення до процесуальних дій у кримінальних провадженнях.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні листи реагування.