Результати перевірки ТОВ «Енергія – Новий Розділ» на Львівщині

10/06/2019 13:00

За інформацією, що надійшла до Уповноваженого ВРУ з прав людини від мешканців міст Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області, з минулого року існує проблема з забезпеченням гарячого водопостачання та тепла до їхніх квартир.

З метою здійснення перевірки дотримання прав і свобод людини у сфері захисту прав споживачів та у сфері захисту персональних даних працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено візит до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія – Новий Розділ».

Як з’ясовано під час візиту, активи ТОВ «Енергія – Новий Розділ», який є єдиним постачальником комунальних послуг міста, арештовані в межах кримінального провадження та за рішенням суду мали бути передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Проте наразі Ухвали суду не виконані.

Також з’ясовано, що внаслідок бездіяльності з боку поліції та органів влади і місцевого самоврядування мешканці міста позбавлені можливості не тільки отримувати якісні послуги, а й сплачувати за них, внаслідок чого можуть бути позбавлені житлових субсидій. Фактично мешканці міста опинились в заручниках недобросовісного суб’єкта господарювання.

Також під час візиту встановлено, що ТОВ «Енергія – Новий Розділ» здійснює обробку персональних даних суб’єктів персональних даних (працівників та споживачів послуг) з порушенням вимог законодавства про захист персональних даних.

По закінченню перевірки відповідно до вимог законодавства складено та направлено Акт перевірки додержання законодавства про захист персональних даних та видано Припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, виявленого під час перевірки.

Ситуація, що склалась у місті залишиться на контролі Секретаріату Уповноваженого доки права мешканців не будуть поновлені.