До Парламенту направлено Щорічну доповідь Уповноваженого з прав людини

31/03/2017 16:40

Сьогодні, 31 березня 2017 року, на виконання вимог статті 18 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» до Верховної Ради України надіслано Щорічну доповідь Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні за 2016 рік.

Цьогорічна Щорічна доповідь містить 16 розділів і налічує 627 сторінок.

Так, у документі висвітлені питання дотримання права на доступ до публічної інформації та захисту персональних даних, свободи від дискримінації, дотримання рівних прав і можливостей жінок і чоловіків,  права на судовий захист, реалізації функцій НПМ і спеціальні провадження Уповноваженого. Також у полі зору Уповноваженого були питання дотримання прав і свобод дітей, внутрішньо переміщених осіб,  мешканців тимчасово окупованих і неконтрольованих територій, військовослужбовців, поліцейських, осіб, звільнених зі служби, ветеранів війни.  Крім того, у доповіді зосереджена окрема увага на питаннях дотримання прав громадян України на території тимчасово окупованої АР Крим, прав іноземців та осіб без громадянства на території України, прав громадян України за кордоном, а також проблемні питання виконання рішень ЄСПЛ.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська висловлює щиру подяку всьому колективу Секретаріату Уповноваженого з прав людини, представникам громадянського суспільства та міжнародних організацій за їх особистий внесок при підготовці Щорічної доповіді та співпрацю у галузі захисту прав людини.

З повним текстом Щорічної доповіді Уповноваженого за 2016 рік можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Уповноваженого у розділі «Документи – Щорічні та спеціальні доповіді».