До Міжнародного дня підтримки жертв катувань співробітники Секретаріату провели просвітницькі заходи

26/06/2019 16:26

Відповідно до статті 28 Конституції України, статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

З метою превенції катувань та жорстокого поводження, недопущення неналежного поводження з громадянами, які перебувають у місцях несвободи, працівниками Департаменту реалізації національного превентивного механізму з нагоди Міжнародного дня підтримки жертв катувань проведено ряд просвітницьких заходів з персоналом окремих місць несвободи.

Так, працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини взяли участь у тематичному семінарі «Організація надання соціальних послуг в інтернатних установах системи соціального захисту населення», який було проведено на базі Центру підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики України  (м. Київ).

З метою превенції неналежного поводження з особами в органах Національної поліції України 26.06.2019 проведено зустріч із офіцерами поліції, які проходять підвищення кваліфікації на базі Київського університету внутрішніх справ України.

У межах заходу «Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення та позбавлення волі» 27.06.2019, який проводитиметься на базі Академії Державної пенітенціарної служби, начальниками установ виконання покарань та слідчих ізоляторів будуть представлені під час моніторингових візитів  до установ Державної кримінально-виконавчої служби України порушення прав людини, а також інші недоліки у роботі таких установ та надано відповідні рекомендації щодо забезпечення прав ув’язнених та засуджених.