Деякі підопічні стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг Ренійської РДА на Одещині через не облаштовані сходи більше року не були на свіжому повітрі

10/10/2019 17:48

Регіональні представники Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна та Геннадій Грозов здійснили моніторинговий візит до стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг Ренійської районної державної адміністрації Одеської області.

Відділення стаціонарного догляду розраховане на постійне або тимчасове проживання 25 осіб. На момент моніторингу у відділенні перебували 19 осіб, з них - 11 ліжкохворі.

Відділення розташоване на другому та частково на першому та третьому поверхах орендованого приміщення. На першому поверсі будівлі знаходяться складські приміщення, пральня та харчоблок, їдальня на другому поверсі - кімнати для підопічних, на третьому - медичні кабінети.

Підопічні проживають у кімнатах по 2-4 особи, які облаштовані меблями. На всіх підопічних у санвузлі встановлено одну душову кабіну, один умивальник та один роздільний санвузол. Підопічні забезпечені постільною білизною, одягом. Для них організовано чотириразове харчування. Скарг на умови проживання у підопічних немає.

Водночас право на достатній життєвий рівень у повному обсязі адміністрацією терцентру не забезпечено. Через розміщення житлових кімнат на другому поверсі закладу, на який ведуть дві секції крутих не облаштованих сходів, підопічні не мають можливості бувати на свіжому повітрі. Під час спілкування моніторів з підопічними з’ясувалося, що деякі з них рік і більше не були на вулиці.

Медичний допомога підопічним надається лікарем сімейної медицини та медичною сестрою. У медичному кабінеті є достатня кількість медикаментів та перев’язувальних матеріалів, контролюються терміни їх придатності, 

За результатами візиту готується звіт та будуть направлені акти реагування до Ренійської районної державної адміністрації Одеської області.