Державний банк закриває рахунки та списує кошти неповнолітніх вихованців Бережанської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів

17/05/2019 12:54

Працівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини, регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Житомирській області та громадські монітори НПМ здійснили моніторинговий візит до Бережанської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання.

Ще здалеку увагу моніторів привернув яскравий фасад установи. На території облаштовано спортивні майданчики для занять дітей спортом.

Класні кімнати просторі, забезпечені сучасними засобами навчання. Відремонтовані та затишні спальні приміщення. Гаряча вода в приміщеннях є цілодобово.

У своєму розпорядженні школа-інтернат має також обладнаний належно кабінет логопеда, сенсорну кімнату, сучасний тренажерний зал, живий куток, актовий зал та цілий арсенал спортивного інвентарю для занять зимовими видами спорту.

Однак було виявлено низку проблем, пов’язаних з соціальним супроводом двадцяти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються в закладі. Під час вивчення документації в особових справах дітей було з’ясовано, що значна частина вихованців не отримує аліментів від батьків, які призначені їм рішенням суду.

Моніторів вразила ситуація, що державний банк, в особі АТ «Ощадбанк України» у зв’язку з відсутністю надходжень протягом тривалого часу, закриває рахунки і списує комісійну винагороду за обслуговування поточних рахунків зазначеної категорії дітей. Хоча діти до виповнення повноліття не можуть самостійно користуватися цими коштами, так як перебувають на повному державному утриманні. Розпорядження цими коштами можливе лише у виняткових випадках за згодою органу опіки та піклування і батьків (усиновлювачів) або піклувальника, а отже, кошти зберігаються на рахунках до повноліття дітей. Керівництво закладу зверталося до філії банку з проханням припинити практику списування дитячих коштів, але безрезультатно. Відтак, бували випадки, коли грошові кошти на дитячих рахунках, що складалися з соціальних виплат, зменшувалися на понад 1000 гривень.

Є потреба в утепленні та ремонті фасаду приміщення медичної частини і ізолятору. Заплановані школою-інтернатом капітальні видатки на ці цілі не затверджені обласною державною адміністрацією. 

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено лист до керівництва Тернопільської обласної державної адміністрації.