Результати моніторингового візиту до Центрального відділу поліції ГУНП у Донецькій області

10/06/2019 10:02

Моніторинговою групою у складі начальника регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Юлії Башкірової та регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Оксани Маголи здійснено візит до Центрального відділу поліції ГУНП у Донецькій області.

Приміщення Центрального ВП ГУНП у Донецькій області розташоване у центрі міста у двоповерховій будівлі. До відділу поліції здійснюється пропускний режим працівниками чергової частини. Водночас забезпечено вільний доступ до громадської приймальні, яка розташована на першому поверсі.

В холі відділу розміщена інформація про керівний склад поліції та графік прийому громадян, номери телефонів гарячих ліній, у тому числі і контакти центру безоплатної вторинної правової допомоги.

Моніторинговою групою було перевірено дотримання співробітниками відділу поліції вимог законодавства в частині забезпечення Конституційних прав і свобод людини.

Під час візиту були перевірені журнали, зокрема журнал інформування центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, журнал звернень, журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, журнал обліку відвідувачів та затриманих, книгу прийому та здачі чергування.

У вестибюлі розміщені інформаційні стенди, тим самим право осіб на отримання інформації забезпечено, а також забезпечений вільний доступ до книги скарг і пропозицій. Усі вищезазначені журнали відповідають встановленій формі та вимогам.

Сторонні особи, які перебували у відділі були зареєстровані належним чином, а строк їх перебування не перевищував встановленим законодавством вимогам.

Під час проведення візиту істотних порушень виявлено не було.