Цікаве дозвілля та смачне харчування: результати моніторингового візиту до Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів на Миколаївщині

10/09/2019 10:35

Регіональний представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Юлія Грабович та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Вадим Жепало відвідали з моніторинговим візитом Мішково-Погорілівську загальноосвітню санаторну школу-інтернат I-III ступенів Миколаївської обласної ради.

У закладі навчаються 345 дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу, з них 15 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Під час візиту встановлено, що у закладі створені належні умови для навчання та лікування дітей. Так, вихованці забезпечені раціональним 5-разовим харчуванням та питною водою, необхідною кількістю медикаментів. У кімнатах – ліжки з постільною білизною, приліжкові тумбочки, шафи. У школі-інтернаті облаштовані майстерні з різних напрямків діяльності. Діти мають можливість відвідувати гуртки за інтересами, з ними працюють психолог і логопед.

Високої оцінки заслуговує обладнання та санітарний стан фізіотерапевтичного відділення, де проведено якіснийремонт. Там виконується повний спектр медичних призначень і процедур.

Навчальні класи обладнані сучасними меблями, інтерактивною технікою з виведенням інформації на телеекран. Навчальний процес у перших класах організовано відповідно до реформи «Нова українська школа». Із 12 випускників закладу 11 вступили до вищих навчальних закладів, один - працевлаштований.

Водночас монітори виявили ряд проблемних питань у роботі закладу. Так, на час візиту центральна вентиляція у школі-інтернаті знаходилася у неробочому стані. Невирішеним залишається питання щодо прийняття в експлуатацію приміщення пральні та подальша доля незакінченого будівництва басейну, потребує облаштування спортивний майданчик.
У педагогів та працівників закладу залишається низьким рівень заробітної плати.

Щодо моніторингу стану пожежної безпеки у закладі встановлено, що на сьогодні залишаються невиконаними вимоги припису ГУ ДНМ України у Миколаївській області щодо придбання пожежних кранів, переобладнання наявних евакуаційних виходів і входів, приведення у робочий стан системи внутрішнього пожежного водопроводу, деякі шляхи евакуації у разі пожежі були заблокованими.

У моніторингової групи склалося позитивне враження від спілкування з вихованцями, які відверто розповідали про заклад, наголошували на смачному харчуванні та цікавому дозвіллі. Проблеми ж, наявні в закладі, пов’язані насамперед з відсутністю належного фінансування.

За результатами візиту будуть направлені листи реагування до Миколаївської обласної ради та профільного департаменту для усунення порушень.