Відбувся моніторинговий візит до Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області

13/06/2019 15:44

Моніторингова група у складі Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в східних областях Сергія Красноперова, начальника відділу регіонального представництва в східних областях Сергія Кузьменка, регіонального представника Уповноваженого в Харківській області Андрія Бохвалова, регіонального координатора зі зв’язків з громадськістю Олександра Міненкова та громадського монітора Анни Красноперової здійснила візит до Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області.

Під час візиту були забезпечено доступ до приміщень відділу поліції, надана інформація, щодо його діяльності.

Під час візиту з’ясувалося, що не на всіх службових кабінетах є номери та відсутні таблички із зазначенням посад та прізвищ працівників, які в них працюють. У відділі поліції є кімната для проведення слідчих дій, але вона не використовується. Також відсутні стенди з необхідною інформацією для подання звернень чи отримання юридичної допомоги.

На порушення вимог статті 10 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських та таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, до посадових інструкцій працівників відділу поліції не внесено пункт про заборону катування.

В кімнаті для затриманих відсутня вентиляція та недостатнє освітлення.

За результатами візиту буде складено звіт та направлено листи реагування до Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області та Головного управління національної поліції у Харківській області.