Чи забезпечуються інформаційні права громадян Бориспільською міською радою на Київщині: результати моніторингового візиту

03/06/2019 11:33

Головним спеціалістом Відділу з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснено моніторинговий візит до Бориспільської міської ради. Візит здійснено з метою прогнозування та запобігання можливим недолікам, пов’язаним із забезпеченням інформаційних прав громадян, зокрема права на доступ до публічної інформації.

Під час моніторингового візиту встановлено, що організацію роботи із запитами на публічну інформацію покладено на окрему посадову особу та структурний підрозділ Ради.

У приміщенні Ради виявлено наявність спеціальних місць для прийому громадян та для роботи запитувачів публічної інформації з документами чи їх копіями, що належним чином обладнані технічними засобами для сканування та копіювання. Крім цього, на першому поверсі Ради встановлено інтерактивний пристрій за допомогою якого можна отримати доступ до мережі Інтернет та безпосередньо до офіційного веб-сайту Ради.

Під час візиту було здійснено моніторинг відпрацьованих запитів на інформацію з метою перевірки на предмет відповідності відповідей вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Загалом якість опрацювання запитів у Раді перебуває на високому рівні.

Крім цього, Радою належним чином забезпечено виконання вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Структурними підрозділами Ради вчасно оприлюднюються рішення та проекти рішень Ради, рішення виконкому та розпорядження голови. Також Радою забезпечено безперешкодний доступ до системи обліку.

По завершенню моніторингового візиту, працівникам структурного підрозділу Ради відповідального за роботу із запитами на публічну інформацію було наголошено на необхідності неухильного дотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в подальшій роботі.

За підсумками проведеної роботи до Ради буде направлено відповідний лист з роз’ясненнями щодо удосконалення роботи з інформацією та запитами на публічну інформацію.