Чи дотримуються права ВПО у Вишгородському районі на Київщині: результати моніторингового візиту

03/06/2019 18:00

З метою здійснення контролю за дотриманням прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, у тому числі дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту, співробітниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод здійснено візити до Управління соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації, Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, Служби у справах дітей Вишгородської районної державної адміністрації та Вишгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У ході моніторингу встановлено наявність невиплати ВПО соціальних (пенсійних) виплат за минулий період, у зв’язку з відсутністю відповідного механізму, який до цього часу не затверджено Кабінетом Міністрів України.

Так, з 1252 пенсіонерів-переселенців, які обліковано у Вишгородському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України, 412особам не виплачено пенсію за минулий період.

Всього в Управлінні соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації перебуває на обліку ВПО 5668 осіб (кількість з наростаючим підсумком починаючи з жовтня 2014 року), 755 сім’ям ВПО виплачується щомісячна адресна допомога. Найпоширенішою підставою припинення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам є не працевлаштованість працездатних осіб протягом чотирьох місяців та подання переселенцями відповідних заяв.

Під час моніторингу Управління соціального захисту населення встановлено відсутність умов, які забезпечують доступність маломобільним групам населення до установи, зокрема, пандус не відповідає архітектурним нормам для осіб з інвалідністю, відсутня «кнопка виклику» спеціаліста.

Фахівцями Вишгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінку потреб та охоплено соціальним супроводом 12 сімей ВПО, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 16 дітей.

Крім того, Службою у справах дітей Вишгородської районної державної адміністрації було встановлено 28 дітям статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту.

З метою соціального захисту дітей з числа ВПО службою протягом 2018 року було направлено на оздоровлення 141 дитину, а у поточному році заплановано оздоровити 175 дітей зазначеної категорії.

Результати моніторингових візитів до зазначених органів будуть відображені у відповідних звітах, де серед іншого будуть наведені рекомендації щодо усунення виявлених порушень».