Чи дотримуються прав ВПО у Кагарлицькому районі на Київщині: результати моніторингового візиту

10/06/2019 16:00

Співробітники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини здійснили моніторингові візити до Управління соціального захисту населення та Служби у справах дітей та сімʼї Кагарлицької районної державної адміністрації, а також Кагарлицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.

Мета візитів - здійснення контролю за дотриманням прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, аналіз стану забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту та осіб із числа цивільного населення, які зазнали поранень чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час проживання/перебування в районах проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та/або в населених пунктах, прилеглих до районів бойових дій

Всього в Кагарлицькому районі на обліку ВПО перебуває 508 осіб, з них 179 сімей отримують щомісячну адресну допомогу. Грошова допомога ВПО виплачується вчасно, заборгованість з виплат відсутня.

Водночас, у ході моніторингу встановлено наявність невиплати ВПО пенсій за минулий період через відсутність відповідного механізму, який до цього часу не затверджено Кабінетом Міністрів України. Так, з 493 пенсіонерів-переселенців, які обліковано у Кагарлицькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України, 182 особам не виплачено пенсію за минулий період.

15 дітям у Кагарлицькому районі встановлено статус постраждалої за фактом психологічного насилля. Моніторами зʼясовано, що психологічна підтримка дітям з числа ВПО, яким встановлено статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту не надається.

Крім кнопки виклику спеціаліста, відсутні інші умови, які забезпечують маломобільним групам доступність до приміщення Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації.

Результати моніторингових візитів з наданими рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків будуть відображені у відповідних звітах.