Чи дотримуються прав дитини в Красносільській та Авангардівській ОТГ на Одещині: результати моніторингових візитів

12/06/2019 17:43

Співробітники Управління з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснили моніторингові візити до Красносільської сільської та Авангардівської селищної об’єднаних територіальних громад Одеської області.

Мета візитів - моніторинг забезпечення в утворених ОТГ дотримання прав дитини, зокрема, на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,

Співробітники Секретаріату безпосередньо поспілкувались з керівництвом ОТГ та працівниками відповідних структурних підрозділів, а також відвідали заклади дошкільної освіти, загальноосвітні навчальні заклади, установи охорони здоров’я та соціального захисту, розташовані на території об’єднаних громади.

За результатами моніторингу виявлено, що у вказаних ОТГ не утворено служби у справах дітей. У структурах відсутні окремі відділи, за якими закріплені функції та повноваження з дотримання прав та інтересів дітей.

Зокрема, Авангардівська ОТГ взагалі не виконує функції органу опіки та піклування. Красносільська ОТГ функції органу опіки та піклування виконує лише в частині відібрання дітей у разі виникнення загрози їхньому життю і здоров’ю. Крім того, рівень фахової підготовки спеціалістів, які в ОТГ дотичні до сфери питань захисту прав дітей, вказує на відсутність методичної та координаційної роботи з боку Служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації.

Водночас, належна увага в обох ОТГ приділяється забезпеченню права дітей на освіту. Наразі ремонтуються та оновлюються заклади освіти. В обох ОТГ забезпечено підвезення дітей до відповідних закладів освіти. За два роки існування Авангардівської ОТГ уже функціонує сучасна школа І ступеню та продовжується будівництво дошкільного навчального закладу. А у найближчій перспективі, планується будівництво школи ІІ-ІІІ ступенів.

Проте, варто зауважити, що вказані позитивні зрушення не можуть
в цілому вирішити питання забезпечення дітей ОТГ освітніми послугами, адже на сьогодні кількість дітей значно перевищує можливості закладів освіти.

За результатами моніторингу будуть направлені звіти та відповідні акти реагування.