Боротьба за звільнення Олега Сенцова триває

07/07/2014 12:16

Сьогодні, 7 липня 2014 року, Лефортовський суд Москви продовжив арешт українського режисера Олега Сенцова до 11 жовтня.

Як повідомлялося, 4 липня 2014 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Омбудсмана Росії стосовно захисту прав затриманого українського режисера Олега Сенцова. У своєму зверненні Валерія Лутковська звернула увагу російської колеги на наявність свідчень про застосування до Олега Сенцова тортур та недопущення до нього консула України, тим самим перешкоджаючи йому в отриманні консульсько-правової допомоги, гарантованої Віденською Конвенцією про консульські зносини 1963 року.

Крім того, після затримання Олега Сенцова Валерія Лутковська під час телефонної розмови звернулась до Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням перевірити законність взяття під варту, а також умов, у яких тримається Олег Сенцов. Питання щодо безпідставного тримання під вартою громадянина України,  режисера Олега Сенцова також обговорювалось у Харкові під час зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Уповноваженим з прав людини у Російській Федерації Еллою Памфіловою.

Нагадаємо, на захист Олега Сенцова вже виступили відомі у світі кінорежисери: Педро Альмодовар, Бертран Таверньє, Кен Лоуч, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі та інші, а також Союз кінематографістів Росії.