У територіальному центрі соціальних послуг Благовіщенського району на Кіровоградщині порушуються права підопічних на охорону здоров’я

06/08/2019 10:57

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях Олександр Остапенко та регіональний представник Уповноваженого у Кіровоградській області Олег Кошовий провели плановий моніторинговий візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціальних послуг Благовіщенського району Кіровоградської області.

Це відділення утворене у листопаді 2002 року та знаходиться у пристосованому приміщенні колишнього дитячого садочка ВАТ «Ульяновський цукровий завод» та призначене для постійного або тимчасового проживання громадян, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг одиноких та громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-ти річного віку).

На момент візиту у відділенні проживає 20 громадян.

Моніторинговою групою виявлено деякі недоліки. Адміністрації закладу вказано на відсутність належної організації роботи з надання медичних послуг та порушення права на охорону здоров’я пацієнтів. Зокрема, у відділенні відсутнє документальне підтвердження укладання декларацій з лікарями первинної медичної допомоги. Медичні висновки про стан здоров’я підопічних щорічно оновлюються на підставі висновків лікаря загальної практики без висновків спеціалістів вузького профілю, що вказує на формальність цієї процедури. Відсутнє документування виконання медикаментозних призначень лікарів.

Через брак фінансування залишаються невиконаними вимоги приписів інспекторів Державного пожежного нагляду з обробки протипожежними матеріалами даху будівлі центру, що порушує права громадян на безпечні умови перебування.

Крім того, моніторингом виявлені нагальні потреби у здійсненні впорядкування прилеглої території центру, облаштування бесідок та лав для відпочинку мешканців відділення.

На адресу голови Благовіщенської райдержадміністрації Кіровоградської області готуються відповідні листи реагування.