«Я наполягаю на невідкладному кваліфікованому лікуванні Олега Сенцова у спеціалізованій медичній установі» - Людмила Денісова

09/08/2018 17:53

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила під час телефонної розмови з Уповноваженим з прав людини у РФ Тетяною Москальковою.

Людмила Денісова знову наголосила на тому, що ситуація зі станом здоров’я Олега Сенцова потребує якнайшвидшого реагування, оскільки вихід з процесу голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною.

Як відомо, від переведення до міської лікарні Лабитнангі Олег відмовився. Втім, як зауважила Людмила Денісова, у цій лікарні немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві та в Київському НДІ геронтології.

«Тому я попросила Тетяну Москалькову, аби вона організувала переведення Олега до московського інституту, або ж до лікарні, в якій є фахівці з ендогенного харчування. Причому, здійснювати його переведення можна лише літаком санітарної авіації, тому що іншого трансортування Олег Сенцов не перенесе», - переконана Уповноважений.

Як повідомила Людмила Денісова, під час розмови йшлося також про можливий обмін ув’язненого російського громадянина Олексія Седікова на Олега Сенцова.

При цьому, Тетяна Москалькова знову послалася на юридичні колізії: мовляв Росія вважає Олега громадянином Російської Федерації, тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий. Хоча є документальне підтвердження з боку РФ, що Олег – громадянин України, і він по всіх документах прибув відбувати покарання в Лабитнангі  саме як громадянин України.

Людмила Денісова попросила Уповноваженого РФ пришвидшити розгляд  справи про  помилування Олега Сенцова або його обмін з огляду на критичну ситуацію.

У повторній телефонній розмові з Тетяною Москальковою Уповноважений Верховної Ради України з прав людини   наполягала на тому, щоб Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак відвідав Олега, сфотографував його та зняв відео своєї розмови з ним, аби переконатися, що стан Олега Сенцова відносно стабільний.

У відповідь на прохання Людмили Денісової, Уповноважений з прав людини в РФ надіслала фото Олега Сенцова.