«Ми розраховуємо не лише на активну участь, а й на результативну роботу громадських моніторів» - Людмила Денісова

09/08/2018 17:18

Таке переконання Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила під час чергової церемонії вручення доручень правозахисникам на право участі в реалізації національного превентивного механізму проти катувань, що відбулася в Офісі Омбудсмена.

Людмила Денісова наголосила на важливості результативної роботи громадських моніторів, що передбачає, зокрема,  кваліфіковану, глибоку і своєчасну підготовку звітів за результатами здійснення моніторингових візитів до місць несвободи.

Представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав Вячеслав Петльований поінформував громадських моніторів про структурні та організаційні зміни у Департаменті національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, розповів про механізм взаємодії моніторів, алгоритм, організацію та документування моніторингових візитів.

Цього разу доручення щодо участі разом з працівниками Секретаріату Уповноваженого у моніторингових візитах до місць несвободи в рамках реалізації НПМ отримали 43 громадські монітори з 20-ти областей України, які представляють 26 громадських організацій.