Передусім, необхідно забезпечити доступ осіб без громадянства до цілодобових закладів соціального захисту населення

09/07/2018 18:09

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідія Козуб під час робочого засідання Координаційної групи проектів Ради Європи.

Учасники засідання обговорили питання   реалізації  спільних програм Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування», «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні», а також проекту в рамках Плану дій РЄ для України «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мови меншин в Україні».

 «Окрім створення умов для забезпечення доступу осіб без громадянства до цілодобових закладів соціального захисту населення (зокрема, доступу до притулків жінок-ромок, які постраждали від насильства),  нам потрібно  запровадити  міжсекторальний механізм взаємодії при здійсненні роботи з національними меншинами. Це стосується уразливих категорій громадян, зокрема,  тих ромів, які мігрують по країні, та ромів в місцях їх компактного проживання», -  зазначила Лідія Козуб.

У свою чергу представники Ради Європи привернули  увагу учасників засідання до необхідності термінових реагувань  на  випадки  насильства щодо національних меншин, зокрема, що стосується ромського населення.

У робочому засідання взяли участь Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, Голова Департаменту антидискримінації Ради Європи Халвард Горсет, працівники Міністерства освіти і науки, Міністерства культури та Мністерства закордонних справ України.