Валерія Лутковська: «Конституція не повинна бути лише «договором фінансово-політичних еліт» про правила гри»

09/07/2015 11:37

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини сьогодні, 9 липня 2015 року, на першому засіданні Парламентсько-громадської платформи на тему: «Конституційна реформа через суспільний діалог: удосконалення Основного Закону в світлі вітчизняної конституційної традиції».

«У конституційному процесі найважливішим є відкритий суспільний діалог, максимальне залучення до обговорення всіх суспільних груп. Адже Конституція не повинна бути лише «договором фінансово-політичних еліт» про правила гри. Конституція повинна стати справжнім новим суспільним договором. Договором всіх громадян, всіх соціальних груп про те, як нам всім, таким різним, спільно жити і творити майбутнє держави», – переконана Валерія Лутковська.

Обговорюючи представлені під час панельної дискусії зміни до Конституції, напрацьовані Конституційною комісією, Уповноважений з прав людини наголосила на важливості неухильного дотримання Конституції як кожним громадянином України, так і кожним чиновником, політиками, органами місцевого самоврядування.

«Якщо люди не будуть відчувати, що Основний Закон – це те, що стосується кожного, що це справжній новий суспільний договір, у якому об’єктивно відображена реальність і закладено правила нашого спільного життя на основі прав людини, то навіть найкраща Конституція ризикує залишитись лише друкованим виданням гарних побажань, цікавим винятково фінансово-політичним групам в частині правил розділу владних повноважень між ними самими», – резюмувала  Омбудсман України Валерія Лутковська.

У роботі Парламентсько-громадської платформи беруть участь члени Конституційної комісії, народні депутати України, керівники вищих судових установ, представники наукової та експертної спільноти, дипломатичний корпус в Україні, представники громадськості та ЗМІ.