«Мною проведено багато роботи, аби нарешті відвідати ув’язнених українців», - Людмила Денісова

09/06/2018 19:09

Фото www.president.gov.uaСьогодні я зустрілася із Президентом України Петром Порошенком. Він поінформував мене про домовленості із Президентом РФ Володимиром Путіним, що Омбудсмени України і Росії  відвідають ув’язнених своїх країн. Президент поставив мені завдання відвідати українських політв’язнів, яких тримають в Росії та тимчасово окупованому Криму.

Зараз формуємо перелік політв’язнів і узгоджуємо дату мого візиту. 

В понеділок 11 червня я маю повідомити Президента України про дату моєї поїздки.

Мною проведено багато роботи, аби нарешті відвідати ув’язнених українців. З першого дня голодування Олега Сенцова я зверталася і до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової, і до Радника Президента РФ Михайла Федотова з проханням організувати мій візит до Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Ресуеля Веліляєва, Володимира Балуха та інших ув’язнених українців.  Втім останнім часом не було жодної реакції. Завдяки Президенту України Петру Порошенку, стала можливою ця поїздка. Мій візит відбудеться обов’язково в найближчий час. Президент вже поставив завдання Міністерству закордонних справ, аби консульські служби   максимально сприяли моїй роботі на території РФ.

Під час візитів я перевірю умови тримання наших громадян, забезпечення їх юридичною та медичною допомогою. А також дотримання Росією свого законодавства при ув’язненні українців та виконання нею ратифікованих міжнародних конвенцій, що регулюють права обмежених у свободі.


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Людмила Денісова