Інформація про трагічні події в смт Вільшани на Харківщині, викладена в листі Уповноваженого, буде ретельно перевірена обласною прокуратурою

09/06/2017 14:27

Триває відкрите Уповноваженим з прав людини провадження щодо подій, що мали місце 16 травня 2017 року в Дергачівському районі Харківської області, під час яких загинув чоловік, ром за походженням, та ще троє представників цієї етнічної групи отримали вогнепальні поранення.

Оскільки причиною такого конфлікту був тривалий конфлікт між ромами та місцевими мешканцями селища, Уповноважений з прав людини наголошує, що у зазначеному інциденті присутні ознаки, які вказують на вірогідну вмотивованість національною нетерпимістю кримінально протиправних дій правопорушників.

Наразі прокурором Харківської області поінформовано, що подальше досудове розслідування кримінальних проваджень за цими фактами доручено слідчому управлінню ГУНП Харківської області. Окрім того, інформація, викладена в листі Уповноваженого, буде ретельно перевірена слідчим під час об’єктивного, повного та неупередженого дослідження обставин конфлікту.