Аксана Філіпішина: «Органи державної влади не володіють, на жаль, достовірними даними про дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту»

09/06/2017 15:32

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час проведення круглого столу «Об’єднання зусиль по захисту прав дітей в умовах збройного конфлікту».

«Це значно ускладнює процес турботи про цих дітей та надання їм необхідної допомоги. Хоча ми знаємо, що у так званій «сірій зоні» на Сході України перебуває нині понад 29 тисяч дітей, більшість яких вже не відчуває існуючих ризиків і страху перед загрозами їхньому життю і здоров’ю», – зазначила Аксана Філіпішина.

Метою проведення круглого столу стало обговорення виконання основних положень Конвенції ООН про права дитини та Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Під час круглого столу також було обговорено низку питань щодо ситуації з дотримання прав дитини у зв’язку зі збройним конфліктом на Сході України, моніторингу випадків залучення дітей до участі у збройному конфлікті та заходів, які вживаються державними органами виконавчої влади стосовно захисту прав дітей, переміщених з непідконтрольної Уряду України території.

За підсумками круглого столу було вироблено проект рекомендацій до центральних органів виконавчої влади, які спрямовані на захист прав дітей в умовах збройного конфлікту.

Круглий стіл було проведено Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Данською Радою у справах біженців. Участь у ньому взяли представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Офісу допомоги у надзвичайних гуманітарних ситуаціях Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Державної служби з надзвичайний ситуацій, Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», а також представники неурядових правозахисних громадських організацій, діяльність яких пов’язана із захистом прав дітей в умовах збройного конфлікту.