Валерія Лутковська: «Наше завдання – максимально поширити знання про необхідність неухильного дотримання прав людини серед працівників СБУ»

09/06/2016 10:42

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час проведення організаційної зустрічі Омбудсмана, працівників Служби безпеки України та швейцарських експертів, присвяченій розробці програми тренінгів щодо запобігання неналежному поводженню та дотриманню стандартів у сфері прав людини в зоні проведення АТО.

На переконання Уповноваженого, ця зустріч, що матиме продовження під час проведення аналогічних зустрічей-тренінгів у регіонах, надзвичайно важлива з точки зору забезпечення дотримання прав людини у діяльності СБУ.

«Наше завдання – сприяти тому, щоб діяльність СБУ стала максимально наближеною до міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, навіть у складних умовах проведення антитерористичної операції. Саме тому я й ініціювала ще на початку року проведення низки тренінгів для працівників усіх структурних підрозділів СБУ за участю швейцарських експертів», – зазначила Валерія Лутковська.

Про важливість співпраці Служби безпеки України з Офісом Омбудсмана та міжнародними експертами заявив у своєму виступі під час зустрічі виконуючий обов’язки керівника штабу Антитерористичного центру при СБУ Андрій Кравченко.

«Важливим аспектом у нашій діяльності має бути дотримання прав людини, адже при проведенні АТО законом про боротьбу з тероризмом передбачено втручання у такі права. Через це ми повинні бути відкритими у своїй роботі, і якщо ми втручаємося у права людини, то це має відбуватися у рамках закону і виправдано відверненням терористичних загроз. Якщо ми бачимо, що нам необхідно привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, у тому числі міжнародного, якщо ми відчуваємо, що потрібно внести якісь зміни у нашу роботу, ми готові впроваджувати такі зміни разом із Офісом Омбудсмана», – зауважив в.о. керівника штабу Антитерористичного центру.

«Насамперед, хочу подякувати Уповноваженому з прав людини за проведення такої зустрічі та обговорення наявних проблем у сфері прав людини, у тому числі в зоні проведення антитерористичної операції. Маю сказати, що у переважній більшості проблеми у діяльності СБУ щодо дотримання прав людини існують на законодавчому рівні», – зазначив учасник зустрічі, начальник Управління СБУ у Донецькій області Олександр Куць.

Він висловив готовність Служби безпеки України до конструктивної співпраці із Секретаріатом Уповноваженого в обговоренні існуючих проблем в роботі СБУ щодо дотримання прав людини та пошуку оптимальних шляхів їх розв’язання.