Уповноважений тримає на контролі надання соціального захисту сім’ям, які виїхали з території АР Крим до інших регіонів України

08/05/2014 10:53

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини продовжує здійснювати моніторинг дотримання прав громадян, які виїхали з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя до інших регіонів України.

За результатами моніторингу ситуації у Дніпропетровській області встановлено, що серед 247 громадян, які змушені були покинути постійне місце проживання, є багатодітні та малозабезпечені родини; родина, де батько сам виховує доньку; є вагітні жінки; є діти з особливими потребами, які потребують відповідного супроводу тощо.

Ці сім’ї потребують невідкладної допомоги та підтримки у вирішенні  проблем, що виникли у зв’язку з вимушеним переїздом: забезпечення харчуванням, працевлаштування батьків, медичного забезпечення, переоформлення раніше призначених державних соціальних допомог, організації навчання дітей, відновлення втрачених документів тощо.

За інформацією Дніпропетровської обласної державної адміністрації, в області створено Регіональний координаційний центр та затверджено план заходів з надання всебічної підтримки у життєзабезпеченні сімей, які прибули на тимчасове проживання. До організації роботи залучені структурні підрозділи облдержадміністрації, виконавчі комітети міських рад, райдержадміністрації, головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Дніпропетровський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Дніпропетровський обласний центр зайнятості, громадськість.

З метою координації роботи щодо підтримки сімей з території АР Крим та м. Севастополя, функціонує багатоканальна телефонна лінія «Контактний центр «Гаряча лінія голови облдержадміністрації» та Дніпропетровський обласний контактний центр.

Наразі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини поінформовано про вирішення проблемних питань по кожній сім’ї, де такі питання порушувались. Зокрема, надана допомога у влаштуванні дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів,  в отриманні необхідної медичної допомоги та постановки на облік в закладах охорони здоров’я, а також в отриманні необхідних консультацій фахівців, вирішенні питань пенсійного забезпечення та здійсненні виплат державних допомог, працевлаштуванні, забезпеченні тимчасовим житлом.