Результати провадження Уповноваженого свідчать про неналежне виконання працівниками міліції своїх прямих обов’язків

22/05/2014 15:45

21 травня 2014 року в рамках здійснення парламентсько-громадського провадження щодо подій 2 травня в м. Одесі, які зумовили численні людські жертви, Уповноваженим з прав людини було здійснено позапланову робочу поїздку до Одеської області.

Під час перебування в Одесі Валерія Лутковська зустрілась із керівництвом Одеської області, з начальником ГУМВС Іваном Катеринчуком, а також з моніторинговою місією ООН, яка працює в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях.

Крім того, Уповноважений зустрілась із правозахисниками і громадськими активістами Одещини. Під час зустрічі особливу увагу було приділено вивченню результатів незалежного громадського розслідування, яке проводиться одеськими активістами.

На брифінгу за підсумками поїздки було озвучено попередні результати провадження Уповноваженого, які свідчать про неналежне виконання працівниками міліції своїх прямих обов’язків щодо забезпечення безпеки життя та здоров’я громадян.

«Якби ситуація, що виникла, була відповідним чином кваліфікована працівниками правоохоронних органів, і був би введений в дію відповідний оперативний план, який передбачав участь більше ніж тисячі осіб у певних місцях дислокації з чітко визначеними завданнями – решті трагічних подій, які сталися на Куликовому полі та у Будинку профспілок, можна було б запобігти», – зазначила Валерія Лутковська.

Наразі провадження Уповноваженого триває. Група працівників відділу спеціальних проваджень продовжують вивчати відповідні матеріали для проведення належного громадського та парламентського контролю за ефективністю та прозорістю розслідування виявлених порушень прав людини.

Зібрані під час розслідування матеріали будуть передані до Генеральної прокуратури України і Тимчасової слідчої комісії при ВРУ з розслідування цих питань для подальшого вивчення та вжиття відповідних заходів реагування, а також опубліковані для широкого ознайомлення громадськості.