Уповноважений опікується долею українських юнаків, затриманих у Російській Федерації

30/05/2014 10:30

До Уповноваженого з прав людини звернулися Софія Пастух та Марія Яричевська, матері громадян України, які утримуються на території Російської Федерації.

Як повідомили заявниці, їхні сини, 23-річний Юрій Яценко та 24-річний Богдан Яричевський, уродженці м. Львова, були затримані на території Російської Федерації та утримуються у пункті тримання нелегальних мігрантів у с. Авдіївка Курської області. Як стверджують заявниці, громадяни України піддаються катуванню та неналежному поводженню. Вони повідомили також, що 20 травня відповідним судом РФ було прийнято рішення щодо депортації Юрія Яценка та Богдана Яричевського в Україну, проте їх і досі продовжують утримувати на території Російської Федерації.

Зважаючи на викладені факти, Валерія Лутковська звернулася з терміновими листами до Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з пропозицією невідкладно вжити заходів щодо захисту прав громадян України та сприяти їх поверненню на Батьківщину, а також до Уповноваженого з прав людини в Курській області РФ Миколи Єфремова з проханням у межах компетенції перевірити викладені факти та, у разі їх підтвердження, – сприяти захисту прав українських громадян на території РФ та їх якнайшвидшому поверненню на Батьківщину.

Наразі до Секретаріату Уповноваженого надійшла інформація про те, що представник Офісу Уповноваженого з прав людини у Курській області виїжджає до с. Авдіївка, аби перевірити викладені у листі українського Омбудсмана факти та зустрітися із затриманими громадянами України.