Генпрокуратура відреагувала на подання Уповноваженого щодо порушення прав людини під час акцій протесту у Черкасах

29/05/2014 07:45

У поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини йшлося про проведення всебічного, об’єктивного та неупередженого розслідування за фактами неналежного поводження працівників міліції під час подій 23-27 січня 2014 року в м. Черкасах та вжиття заходів щодо приведення процедури розслідувань фактів катувань і неналежного поводження у відповідність до вимог національного законодавства та практики Європейського суду з прав людини.

У відповіді Генеральної прокуратури України повідомляється, що кримінальне провадження за фактами перевищення влади із застосуванням насильства під час проведення акцій протесту в м. Черкасах у січні 2014 року та завідомо неправдивих показань працівників УМВС України в Черкаській області розслідується слідчим управлінням прокуратури Черкаської області.

Встановлено, що 23 і 25 січня 2014 року в подіях, пов’язаних із забезпеченням охорони громадського порядку, затриманням громадян, брали участь працівники правоохоронних органів Черкаської області, зокрема працівники Соснівського та Придніпровського РВ в м. Черкаси, «Грифон», УДСО та батальйону патрульної служби УМВС України в Черкаській області, а 27.01.2014 – працівники спецпідрозділу «Беркут» ГУМВС України в Луганській області.

51 особу визнано потерпілими, частина з яких під час допиту заявили про застосування до них фізичної сили працівниками правоохоронних органів.

За фактом перевищення службових повноважень оперативному уповноваженому СКР Соснівського РВ повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України, його відсторонено від займаної посади та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Також шістьом співробітникам батальйону патрульної служби УМВС України в Черкаській області, які надали неправдиві показання щодо участі громадян у масових заворушеннях, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 384 КК України.

До суду внесено клопотання про обрання стосовно підозрюваних запобіжних заходів. За результатами їх розгляду двом працівникам міліції обрано запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання.

Встановлено факти порушення норм чинного законодавства під час затримання громадян, які брали участь в акціях протесту, у зв’язку з чим керівництву УМВС України в області внесено подання, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 13 працівників міліції.

Також проведено перевірку законності доставляння неповнолітніх до Соснівського РВ, які брали участь в акціях протесту 25 січня 2014 року біля Черкаської обласної державної адміністрації. За її результатами виявлено порушення вимог Законів України «Про охорону дитинства», «Про міліцію», Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв’язку з чим керівництву Соснівського РВ в м. Черкаси внесено подання, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 працівників міліції.

За результатами перевірки до дисциплінарної відповідальності притягнуто колишнього заступника прокурора міста Черкаси та старшого прокурора прокуратури.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.