Голова Моніторингової місії ООН з прав людини презентувала 16-ту Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні

09/12/2016 14:41

«Постійна присутність і діяльність Управління Верховного комісара ООН з прав людини по обидва боки лінії зіткнення дозволяє здійснювати вчасний та ефективний моніторинг ситуації з правами людини на територіях, які постраждали від конфлікту», – зазначила Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер під час презентації 16-ої Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні.

Вказана доповідь охоплює період з 16 серпня по 15 листопада 2016 року і містить задокументовану інформацію, що базується на глибинних інтерв’ю зі 176 свідками та жертвами.

Представляючи Доповідь, Фіона Фрейзер звернула увагу присутніх на те, що внутрішньо переміщені особи як одна з уразливих груп населення в Україні вже майже два роки стикаються з перешкодами у реалізації своїх соціальних прав.

«Відбувається виселення ВПО, оскільки Уряд проявляє зневагу до їхніх прав і особливих потреб. Під час свого візиту до України Спеціальний доповідач з питань про права внутрішньо переміщених осіб виявив, що ВПО в Україні стикаються з низкою проблем під час реалізації своїх прав: від права на свободу пересування до права на соціальне забезпечення та житло і власність», – вважає Голова Моніторингової місії ООН з прав людини.

Моніторингова місія вітає зусилля уряду, направлені на розслідування порушень прав людини, скоєних під час збройного конфлікту. Водночас, Фіона Фрейзер наголосила на недостатньому прогресі у притягненні до відповідальності правопорушників.

Також у Доповіді відзначається спільна діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Моніторингової місії ООН з прав людини, зокрема у сфері запобігання катуванням.

«8-9 вересня 2016 року УВКПЛ у партнерстві з Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини організувало консультативний семінар з питань документування і розслідування катувань в Україні відповідно до Стамбульського протоколу. За результатами семінару УВКПЛ провело низку заходів для судово-медичних експертів, посадових осіб органів влади та представників громадянського суспільства з метою підтримки зусиль Уряду, спрямованих на протидію безкарності та зміцнення відповідальності за порушення прав людини. Зокрема, результати семінару стануть за основу технічної співпраці та заходів із розбудови спроможності партнерів УВКПЛ в Україні у сфері запобігання катуванням упродовж останніх місяців 2016 року та 2017 року», – йдеться у Доповіді.

Крім того, Фіона Фрейзер закликала всі сторони виконувати зазначені наприкінці Доповіді рекомендації, адже більшість рекомендацій, які були зроблені УВКПЛ у попередніх доповідях щодо ситуації з правами людини в Україні, досі не були виконані та залишаються актуальними.

 

Детальніше ознайомитися: «Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні (16 серпня – 15 листопада 2016 року)».