Людмила Денісова з литовською делегацією перевірили роботу КПВВ «Станиця Луганська»

09/11/2018 18:47

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова разом з міжнародною делегацією, до складу якої входили Головний Парламентський Омбудсман Литовської республіки Аугустінас Нормантас та Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс здійснили моніторинговий візит на контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» 

Наразі контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» є єдиним КПВВ у Луганській області. Щодня його пішки проходять тисячі людей.

Уповноважений Людмила Денісова 4 місяці тому була на цьому КПВВ з моніторинговим візитом. Вона зазначила, що за цей час у результаті спільної роботи керівництва ООС та місцевої влади умови КПВВ значно покращились.

Зокрема, на КПВВ удвічі збільшилася пропускна спроможність, покращились дороги, з'явилися туалети в достатній кількості та є кілька медпунктів. Також побудували та обладнали бомбосховище, проте досі відсутні вказівники, де воно знаходиться.

Залишається гострою проблемою отримання людьми пенсій та соціальної допомоги. Члени делегації відвідали єдине на КПВВ мобільне відділення «Ощадбанку», де пенсіонери проходять верифікацію. Під час моніторингу до нього стояла велика черга.

«Пенсіонери вимушені стояти на холоді по 2-3 години, щоб пройти верифікацію. Я звернулася до керівництва правління «Ощадбанку» щоб вони збільшили період часу для верифікації, звернула увагу і на необхідності збільшення кількості банкоматів. Крім того, потрібно узгодити графіки верифікації і виплати пенсій та робити це одночасно», - зазначила Уповноважений Людмила Денісова.

Крім того, у відділенні не працюють банкомати. Там їх всього два, але вони заховані під замками. Працівники відділення пояснили порушення режиму своєї роботи збоями в електропостачанні та відсутністю грошей у відділенні.

За зверненням Омбудсмана України до керівника відділення Станиці Луганської кошти привезли і забезпечили верифікацію і виплату пенсій одночасно.

Уповноважений наголосила, що пенсіонерів мають заздалегідь інформувати про усі збої в роботі як відділення, так і банкоматів.

Людмила Денісова зазначила, що відновлення роботи КПВВ у Золотому значно розвантажило б потік людей, які перетинають КПВВ у Станиці Луганській. Проте, у бойовиків інша стратегія,тому і функціонування КПВВ поки заморожене.