У Донецькій та Луганській ОДА на звернення Уповноваженого розповіли про заходи щодо захисту життя дітей у «сірій зоні»

08/06/2018 15:55

Останнім часом загострилась ситуація вздовж лінії розмежування на Сході України – у травні бойовики здійснили обстріли навчальних закладів, у яких перебували діти. Реагуючи на неприпустимі випадки загрози життю дітей, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини були направлені листи до голів Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, а також до Міністра соціальної політики України з метою своєчасного вжиття заходів з боку органів державної влади щодо вивезення дітей у безпечні регіони України.

Наразі отримані відповіді від голів Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій щодо вжитих заходів для забезпечення права дітей на освіту та створення безпечних умов перебування дітей та персоналу у навчальних закладах.

Також на прохання Людмили Денісової проаналізовано ситуацію із розташуванням навчальних закладів у зоні досягнення обстрілів бойовиків та можливість їх переміщення на безпечну відстань.

Право дітей на життя, особливо у зоні збройного конфлікту, продовжує перебувати на контролі Уповноваженого. Ознайомитись з документами можна за посиланнями:

Донецька обл держ адміністрація створення безпечних умов

Донецька обласна державна адміністрація Наданя інформації

Луганська обласна державна адміністрація  заходи евакуації дітей