В Офісі Омбудсмана обговорили питання соціального захисту ромів, які постраждали у Дарницькому районі м. Києва

08/06/2017 12:49

У рамках провадження, відкритого Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за фактом вчинення дискримінаційних дій щодо представників ромської національної меншини, а саме – примусового виселення та спалення ромського табору 5 квітня 2017 року у Дарницькому районі м. Києва, з ініціативи Секретаріату Уповноваженого відбулася робоча зустріч. Її учасники обговорили проблемні питання соціального захисту ромських родин із дітьми, які постраждали.

В обговоренні взяли участь представники Національної поліції України, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Дарницької районної державної адміністрації, а також представники неурядових громадських організацій, які опікуються захистом прав ромської національної меншини: МФ «Відродження», Благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі», ВСГО «Конгрес ромів України».

У ході робочої зустрічі з’ясовано, що в м. Києві загалом та у Дарницькому районі м. Києва відсутній місцевий План заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженої Указом Президента України від 8 квітня 2013 року.

Також під час зустрічі було обговорено питання неправомірної практики застосування працівниками правоохоронних органів щодо осіб ромської національності етнічного профайлінгу, одного з різновидів расової дискримінації. Так, у ході вищезазначеного провадження було встановлено, що напередодні примусового виселення ромів правоохоронцями було проведено дактилоскопію та сфотографовано всіх мешканців поселення.

З метою комплексного вирішення проблемних питань на рівні як центральних, так і місцевих органів влади Секретаріатом Уповноваженого з прав людини підготовлено запити до:

- Міністерства культури України щодо стану виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року;

- Київської міської державної адміністрації для розробки місцевого Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року;

- Національної поліції України щодо проведення службової перевірки за фактом проведення дактилоскопії та фотографування осіб ромської національності, які мешкали у ромському поселенні у Дарницькому районі м. Києва.

Також працівники Секретаріату Уповноваженого запропонували провести тренінги для працівників структурних підрозділів районних державних у місті Києві адміністрацій з питань запобігання та протидії дискримінації.