Аксана Філіпішина: «Дотримання в Україні одного з основних прав дитини – права на охорону здоров’я – у критичному стані»

08/06/2015 12:17

Про це заявила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час прес-конференції в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

«Критична ситуація за всю історію України відбувається з вакцинацією. Рівень забезпечення вакцинами, які входять до списку обов’язкових шести щеплень, жахливий. Наприклад, якщо у 2012 році забезпечення вакциною від туберкульозу було на рівні 97%, то на кінець 2014 року – початок 2015 року становить всього 4,5%», – зазначила Аксана Філіпішина.

На переконання Представника Омбудсмана, відсутність забезпечення державою щеплень порушує не тільки право дитини на медичне обслуговування, а й право на освіту, оскільки не прищеплених дітей відповідно до законодавства України не мають права приймати до навчальних закладів.

Складною залишається також ситуація із забезпеченням ліками дітей, хворих на рідкісні хвороби; вдвічі вищим в Україні, ніж в країнах ЄС, є рівень малюкової смертності.