«Будемо працювати над законопроектами щодо реагування на репресії кримотатарського народу з боку РФ», - Людмила Денісова

08/05/2018 18:30

Уповноважений Людмила Денісова провела зустріч з Главою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, на якій обговорили питання співробітництва та захисту прав кримських татар, які зазнають репресій з боку російської влади.

Як зазначила Омбудсмен, наразі нагальним завданням є призначення на посаду Представника Уповноваженого по Автономній республіці Крим та відкриття його офісу у Херсоні.

За її словами, вже пройшов процес переговорів з Адміністрацію Президента та досягнуто домовленості про розміщення офісу Представника Уповноваженого у місті Херсоні в одній будівлі з Представником Президента України в Автономній Республіці Крим.

Уповноважений висловила стурбованість незаконними затриманнями представників нацменшини у Криму та останніми повідомленням Голови Меджлісу про обшуки ФСБ у оселях, магазинах та офісах підприємців, меценатів та активістів кримськотатарського національного руху.

Крім того, у фокусі обговорення стали питання частих випадків неприродніх смертей кримських татар у СІЗО м. Сімферополя, яке контролюється окупаційною владою РФ.

Людмила Денісова запропонувала Рефату Чубарову взяти участь у роботі координаційних рад, які будуть займатися напрацюванням законопроектів щодо реагування на репресії кримотатарського народу з боку Російської Федерації.

Омдубсмен запевнила, що продовжує відстежувати усі факти порушення прав людини на Кримському півострові та тримає це питання на особистому контролі.

Рефат Чубаров, зі свого боку, висловив цілковиту готовність співпрацювати в напрямку організації роботи нового регіонального представництва у Херсоні та сприяти діяльності Уповноваженого на території анексованого Криму.