Представник Омбудсмана слідкуватиме за дотриманням прав українців у Російській Федерації

08/05/2015 16:56

За ініціативи громадської організації «Автомайдан Київ» та з огляду на необхідність посилення захисту прав громадян України у Російській Федерації, Валерія Лутковська доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Російській Федерації на громадських засадах.

Як відомо, Валерією Лутковською здійснюється провадження у захисті прав громадян України, зокрема, Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших, тож головна мета діяльності Представника Уповноваженого з питань моніторингу дотримання прав громадян України в Російській Федерації – це особиста присутність і моніторинг дотримання прав, у тому числі процесуальних, під час судових засідань, які проводитимуться стосовно перерахованих вище осіб.

«Беручи до уваги, що компетенція Уповноваженого поширюється на всі відносини, що виникають при реалізації прав і свобод людини між громадянами України, не залежно від місця їх знаходження, та органами державної влади, Володимиру Шрейдлеру було видано доручення на здійснення моніторингу дотримання прав громадян України в РФ», – зазначила Валерія Лутковська.

Сьогодні, 8 травня 2015 року, Представник Уповноваженого Михайло Чаплига вручив офіційне доручення Володимиру Шрейдлеру, за яким він здійснюватиме моніторинг та буде особисто присутнім під час судових засідань. Вся інформація, отримана в результаті виконання цього доручення, передаватиметься винятково Уповноваженому ВРУ з прав людини.

Також було внесено відповідні зміни до Положення про регіональні представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, затвердженого наказом Уповноваженого від 19.02.2013 № 14-02/13.

Володимир Шрейдлер – опозиційний російський журналіст, блогер, правозахисник, автор проекту «Планета Україна», який складається з серії спецрепортажів про волонтерський рух на підтримку України по всьому світу.