У Бобринецькій школі-інтернаті на Кіровоградщині не в повній мірі захищаються права та інтереси дітей

08/04/2019 11:21

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий за участі громадських моніторів Віктора Жучені, Олександра Жучені та Арсена Арутюняна здійснили моніторинговий візит до Бобринецької спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Кіровоградської обласної ради.

Це навчальний закладом для дітей, які потребують корекції розумового розвитку, що забезпечує реалізацію права таких громадян на здобуття повної загальної середньої освіти та здійснює заходи з реабілітації.

Заклад розрахований на одночасне перебування до 200 дітей. На момент візиту у закладі навчалося 98 учнів, з яких 4 дитини сироти та 11 дітей позбавлених батьківського піклування. Навчальний та виховний процес забезпечують 48 педагогічних працівників надання медичної допомоги 2 лікарі та 2 медичні сестри.

Поряд з навчальним процесом у школі-інтернаті забезпечується здобуття вихованцями певного рівня освіти, професійної орієнтації та соціально-побутового орієнтування.

На базі школи діти активно беруть участь у закладах позашкільної освіти, спортивних секціях та гуртках. Належним чином забезпечується дозвілля та відпочинок. Також забезпечено одержання вихованцями паспортів громадянина України та для виїзду за кордон.

Водночас у ході моніторингу встановлені деякі недоліки. Зокрема, встановлені випадки відсутності звернення школи-інтернату, як органу опіки, до суду з позовними заявами про стягнення аліментів з осіб позбавлених батьківських прав на користь неповнолітніх дітей та направлення виконавчих документів за постановленими рішення судів до відповідних відділів державної виконавчої служби, що призводить до порушення майнових прав дітей.

Крім того встановлено необхідність у проведені косметичних ремонтів душових приміщень, обладнання їх перегородками для забезпечення права на приватність дітей, оновлення меблевого фонду спальних приміщень.

На адресу Кіровоградської обласної адміністрації та обласної ради готуються відповідні листи реагування.